Microsoft 365

Služby Microsoft 365 jsou dodávány zpravidla formou předplatného za období měsíc nebo rok. Jednotlivá předplatná (sady) se liší typem a množstvím služeb, které obsahují a od toho se odvozuje jejich cena za licenci uživatele a období.

Počet a typ licencí lze v čase libovolně měnit a kombinovat. Na konci měsíčního období se poměrně vyúčtují.

Microsoft 365 Premium je sada cloudových služeb a aplikací, která obsahuje kancelářské aplikace Office spolu s výkonnými cloudovými službami, správou zařízení a pokročilým zabezpečením. Předplatné také zahrnuje práva k použití nejmodernějšího desktopového operačního systému Windows 10/11 ve virtuálním prostředí, nejnovější aktualizované kancelářské aplikace Microsoft Office a nástroje pro správu firemních dat a mobilních zařízení Enterprise Mobility + Security.

Zahrnuté aplikace a služby

Microsoft 365 Standard je cenově výhodná licence cloudových služeb a aplikací, která obsahuje také kancelářské aplikace Office.

U některých scénářů vystačíte i s Microsoft 365 Basic, která nezahrnuje kancelářské aplikace Office, avšak stále nabízí výkonné cloudové služby. Přestože obsahuje řadu služeb (například OneDrive for Business, Sharepoint Online, Exchange Online, Teams a řadu dalších) je cenově prakticky na úrovni jednotlivých služeb. Například licence SharePoint Online P1 stojí stejně, jako předplatné Microsoft 365 Basic, ve kterém je SharePoint Online již obsažena.

To, co zde bylo popsáno, není úplný výčet možností. Jen stručně stojí za zmínku Microsoft Office 365 E3, Microsoft 365 E3 pro organizace a mnoho dalších. Kontaktujte nás za účelem získání dalších informací.